Fejléc
Árnyék
 
Diákrajzpályázati tárlat -- frissítve
Elválasztás



Anna Margit festőművész halálának 30. évfordulója tiszteletére
székesfehérvári iskolák 12--20 éves diákjai számára hirdetett rajzpályázatra beérkezett pályaművek legjobbjai (az alkotásokat szakmai zsűri bírálja el)
a Deák Gyűjtemény emeleti Diák--Deák Galériájában.
Megnyitja: Szentes Ottokár, 2021. december 9-én, csütörtökön 17 órakor.
A programon való részvétel védettségi igazolványhoz és maszk viseléséhez kötött.
Sajtónyilvános rendezvény.
Az alkotások előreláthatóan májusig lesznek megtekinthetőek.

A pályázó osztályok számára ingyenes belépést biztosítunk a diákmunkákból rendezett kiállítás ideje alatt.
Alkoss bátran és mi kiállítjuk művedet!




A pályázatra december 1-jéig 200 munka (rengeteg humorral, ötlettel átitatott kép) érkezett be 10 iskola (19 felkészítő pedagógusától)
Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum (Illés Orsolya Tünde, Nemes-Mihályi Erika, Schrenk Rita Anna, Agárdi Lajos)
Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola (Mészáros Katalin)
Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola (Danka Attila)
Ciszterci Szent István Gimnázium (Szentes Ottokár)
Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium (Revák Katalin, Kovács Árpád, Csala Sándor, Kácser László, Cservenka Edit, Végvári Beatrix)
Hétvezér Általános Iskola (Slettné Hanzsér Lilla)
Arany János Általános Iskola (Fülöp Luca, Lugosiné Neumann Márta)
Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és A.M.I. (Novák Edith)
Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium (Csanády Mária)
Zentai Úti Általános Iskola (Gálné Pék Eszter)

Születtek csoportmunkák (így összesen 203 diák alkotása érkezett be), ami a jelenlegi helyzetben valahogy még nagyobb jelenőséggel bírnak. Helyhiány miatt csak a képanyag 1/3-át tudjuk kiállítani: 77 művet (93 alkotó; 10 iskolából).


Deák Balázs fotói:


A kiállított művek:

Herceg Fanni (17 éves): Több festmény alapján készült [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Agárdi Lajos]
Hernádi Anissza Karina (17 éves): Özvegy [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Agárdi Lajos]
Tanárki Tomaj (12 éves): Rémület [Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola / Mészáros Katalin]
Barsch Naomi (11 éves): Fehér galléros [Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola / Danka Attila]
Farkas Réka (14 éves): Angyali üdvözlet [Ciszterci Szent István Gimnázium / Szentes Otokár]
Ozsváth Réka (14 éves): Több festmény alapján készült [Ciszterci Szent István Gimnázium / Szentes Otokár]
Kovács Kinga Evelin (13. osztály): Önarckép [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Végvári Beatrix]
Setét Vivien, Beréti Sára, Máté Kristóf, Selyem Panna, Molnár Dorka, Gurabi Evelin, Molnár Dorka, Setét Vivien, Selyem Panna, Orosz Dóra, Szilágyi Szintia Anita, Muggeridge Lilla (10. osztály): Bábu [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium Végvári Beatrix] Különdíj
Bölcsföldi Bianka (13. osztály): Bohóc kék-piros csíkos trikóban [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Végvári Beatrix]
Szabó-Nagy Csenge Eszter (15 éves): Önarckép, madárlábú [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Végvári Beatrix]
Orosz Dóra (10. osztály): Több festmény alapján készült [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Végvári Beatrix]
Sánta Amanda Nóra (13. osztály): Az ördög bibliája [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Végvári Beatrix]
Kovács Kamilla (18 éves): Charon ladikja [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Végvári Beatrix]
Czinege Regina (18 éves): A gondolás [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Végvári Beatrix]
Pleck Dominika (18 éves): Több festmény alapján készült [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Végvári Beatrix] Különdíj
Kertész Adél (17 éves): Anna Margit a Moulin Rouge-ban [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Végvári Beatrix] Különdíj
Burján Veronika (12. osztály): Több festmény alapján készült [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Végvári Beatrix]
Pifkó Kinga (18 éves): Milliók egy miatt [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Végvári Beatrix]
Takács Kata (13. osztály): Ősz halász [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Végvári Beatrix] Különdíj
Molnár Anna Zsófia (17 éves): [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Végvári Beatrix]
Szabó Lili (15 éves): [Cím nélkül] [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Cservenka Edit]
Werner Nikolett (18 éves): Szállító munkás [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Cservenka Edit]
Fincza Bettina (18 éves): Virágos kalap [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Cservenka Edit]
Málits Eszter (15 éves): Szegény Atlasz [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Cservenka Edit]
Stitz Rebeka (19 éves): Rózsaszín esernyő [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Kácser László]
Pleck Bianka (15 éves): Artista [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Kácser László]
Czinege Regina (18 éves): Bábu [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Kácser László]
Szabó Melinda Diána (16 éves): Bábu [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Kácser László] Különdíj
Ferkócza Eszter Csenge (17 éves): Rémület [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Csala Sándor] Díjazott
Paulus Bernadett (16 éves): Madárlábú [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Csala Sándor]
Udvarhelyi Viktória Vivien (17 éves): Charon ladikja [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Csala Sándor] Különdíj
Horsa Regina (14 éves): Bábu [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Schrenk Rita Anna]
Fejes Fruzsina(15 éves): Bábu (tárgy vitrinben) [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Schrenk Rita Anna]
Gonda Alexandra (16 éves): Bábu [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Schrenk Rita Anna]
Kovács Erika Enikő (15 éves): Bábu [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Schrenk Rita Anna]
Hajdu Dominika (15 éves): Bábu [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Schrenk Rita Anna]
Bakonyi Natasa (15 éves): Rémület [Gorsium [Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Schrenk Rita Anna]
Kobilova Kamilla (15 éves): Rémület [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Schrenk Rita Anna] Különdíj
Nagy-Abinéri Panna (15 éves): Több festmény alapján készült [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Illés Orsolya Tünde]
Szücs Viola (15 éves): Több festmény alapján készült [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Illés Orsolya Tünde]
Leskovics Hanna (15 éves): Több festmény alapján készült [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Illés Orsolya Tünde]
Osváth Alexa (14 éves): Több festmény alapján készült [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Illés Orsolya Tünde]
Együtt [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Illés Orsolya Tünde]
Pénzes Nikolett (15 éves): Több festmény alapján készült [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Illés Orsolya Tünde]
Serényi Réka és Pénzes Nikolett (15 éves): Több festmény alapján készült [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Illés Orsolya Tünde]
Kovács Szilvia (15 éves): Több festmény alapján készült [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Illés Orsolya Tünde]
Nádi Johanna (14 éves): Több festmény alapján készült [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Illés Orsolya Tünde]
Vetró Karina (14 éves): Több festmény alapján készült [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Illés Orsolya Tünde]
Vetró Karina és Leskovics Hanna (15 éves): Több festmény alapján készült [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Illés Orsolya Tünde]
Rideg Adél Kinga (15 éves): Több festmény alapján készült [Gorsium Gimnázium Szakgimnázium és Technikum / Illés Orsolya Tünde] Díjazott
Csehkis Beáta (7. osztály): Rémület [Hétvezér Általános Iskola / Slettné Hanzsér Lilla]
Gubián Anna (8.a): Rózsaszín esernyő [Hétvezér Általános Iskola / Slettné Hanzsér Lilla] Különdíj
Barkóczy Anna Bodza (7.c): Önarckép [Hétvezér Általános Iskola / Slettné Hanzsér Lilla]
Alföldi Anna Boglárka (6.a): Fehér galléros [Hétvezér Általános Iskola / Slettné Hanzsér Lilla]
Kremnitzky Dóra (5.b): Artista [Hétvezér Általános Iskola / Slettné Hanzsér Lilla]
Szabolcs Anna Lelle (5.b): Virágos kalap [Hétvezér Általános Iskola / Slettné Hanzsér Lilla]
Fülöp Eliza (7.a): Angyali üdvözlet [Hétvezér Általános Iskola / Slettné Hanzsér Lilla]
Hidasi Zsanett (15 év): Bibliai Eszter [Arany János Általános Iskola / Lugosiné Neumann Márta]
Herczeg Linda (15 év): Angyal [Arany János Általános Iskola / Lugosiné Neumann Márta] Különdíj
Mázló Miron Bence (15 év): Bábu [Arany János Általános Iskola / Lugosiné Neumann Márta]
Arany János Általános Iskola (5.b.; csoportmunka (11 fő)): Több festmény alapján készült [Arany János Általános Iskola / Lukács Fülöp Luca] Különdíj
Sánta Réka (9. osztály): Balerina [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Revák Katalin]
Mészáros Jázmin (9. osztály): Szállító munkás [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Revák Katalin]
Kovács Mandula Csenge (9. osztály): Charon ladikja [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Revák Katalin]
Major Flóra (9. osztály): Balerina [Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium / Revák Katalin]
Szabó Emese (11 éves): Virágos kalap [Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és A.M.I. / Novák Edith] Díjazott
Kapócs Luca Bíbor (12 éves): Artista [Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és A.M.I. / Novák Edith]
Petró Panka (13 éves): Angyali üdvözlet [Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és A.M.I. / Novák Edith]
Gergely Emma (16 éves): Önarckép [Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium / Csanády Mária]
Gera Máté Ádám (14 év): Lány hegedűvel [Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium / Csanády Mária]
Bokor Noémi (10/b; 16 év): Head [Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium / Csanády Mária]
Németh Adél Natália (9.c; 13 év): Szegény atlasz [Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium / Csanády Mária]
Varga Eszter Natasa (10.b): Önarckép [Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium / Csanády Mária] Különdíj
Szántó Péter (14 év): Bábu [Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium / Csanády Mária]
Léhárt Júlia (13 év): Virágos kalap [Zentai Úti Általános Iskola / Gálné Pék Eszter]
Stefán Petra (12 év): Fehér galléros [Zentai Úti Általános Iskola / Gálné Pék Eszter] Különdíj
Szilágyi Zsanett (12): Angyali üdvözlet [Zentai Úti Általános Iskola / Gálné Pék Eszter]
Fülöp Adél (13 év): Rémület [Zentai Úti Általános Iskola / Gálné Pék Eszter]



Csordás Csilla: Anna Margit alkotásai gyerekszemmel -- tárlat a Diák-Deák Galériában. szekesfehervar.hu, Kultúra, 2021.12.15., sze. 10.34
Kiállításmegnyitóval és eredményhirdetéssel zárult az a pályázat, amelyet Anna Margit festőművész halálának 30. évfordulója tiszteletére írt ki a Szent István Király Múzeum Városi Képtár -- Deák Gyűjtemény. A felhívásra 200 alkotás érkezett be tíz fehérvári iskolából. A Diák Deák Galériában 76 művet tekinthetnek meg tavaszig a látogatók.


Anna Margit emléke, FTV, Kultúra, 2021.12.10., p. 15.56, 1'34"
Megtartották az Anna Margit festőművész emlékére hirdetett képzőművészeti pályázat záróeseményét. A tárlatnak a Városi Képtár Deák Gyűjtemény kiállítóterme adott otthont.


Déri Brenda: Az újraértelmezett ihlet, Kiállítás, feol, Kultúra, 2021. 12. 09., csüt.
Csütörtök délután nyílt meg a székesfehérvári iskolák diákjainak rajzkiállítása, melynek a Városi Képtár Deák Gyűjteménye biztosított helyszínt. A kiállítás apropója nem volt kevesebb, mint a híres festőművész, Anna Margit halálának 30. évfordulója. Mostantól 19 felkészítő pedagógus 94 tanulójának 74 rajza csodálható meg a képtárban, melyek között vannak egyéni és csoportmunkák is. A tárlatot Szentes Ottokár művésztanár nyitotta meg gondolataival, majd kiemelt néhány különlegesebb alkotást.


Anna Margit emléke. FTV, 11'55"--13'39"
in: Híradó 1-kor december 10-én, pénteken.


zsűrizés (a megnyitón 3 díjat és 12 különdíjat osztunk)


https://www.teleelettel.hu/esemeny/12035/diakrajzpalyazati_tarlat


https://szikm.hu/esemenyek/varosi_rajzpalyazat-1704



AJÁNLÓ

KIÁLLÍTÁSOK

HÍREK

© Városi Képtár – Deák Gyűjtemény • 8000 Székesfehérvár, Oskola u. 10. – deak@deakgyujtemeny.hu
magyarenglish